Kto je za značkou tithana?
Krátka odpoveď je - Evka a Jakub.Dlhá odpoveď začína v 80-tych rokoch na Orave tínedžerkou Evkou, ktorá milovala šitie. Pozorovala, ako sú veci okolo nej postrihané a zošité a podľa toho sa sama učila, ako z látky vyrobiť nový kus. Na strednej škole, v čase kedy ešte svet ani netušil, čo je to klimatická zmena alebo zero waste, vyrobila prvú upcyklovanú kabelku – zo starých šuštiakov.
Po gymnáziu a po revolúcii sa zamestnala vo výrobe koženej galantérie v Žiline. Nikdy nezabudne, ako tam prvý raz privoňala k čerstvej koži. Vtedy objavila svoje posolstvo. Vyrábať kvalitné veci z kvalitných materiálov, ktoré ľuďom naozaj poslúžia. Jej odhodlanie nezničili obmedzené možnosti socializmu ani mamon kapitalizmu. Dodnes je pre ňu kvalita dôležitejšia než zárobok. Stále sa sama učí, skúša nové veci a vymýšľa strihy. Všetok materiál poctivo vyberá podľa kvality. Vo svojej dielni má ruky, srdce aj hlavu a odpracované dni, noci, sviatky aj víkendy.

 Výrobky pod značkou tithana sú jej odkazom. Každý kus vyrobila sama a ručí za jeho kvalitu. Sú to doplnky, ktoré spájajú reálnu funkčnosť, nadpriemernú odolnosť a čistý dizajn. Motto your life inside vyjadruje, že vás budú sprevádzať v každej situácii a so správnou starostlivosťou vám vydržia minimálne jeden život.O správnej starostlivosti o tvoj nový kožený výrobok si môžeš prečítať v našom blogu Ako sa starať o kožené výrobky.

Do príbehu som sa neskôr zapojil aj ja, Jakub. Bol som taký nadšený zo všetkých výrobkov, že som ako svoju maturitnú prácu na grafickej škole pripravil Evke jej prvú vizuálnu identitu pre jej značku. Vášeň pre kožené výrobky a poctivú remeselnú Evkinu prácu som nestratil ani na vysokej škole, kde sa už začali črtať prvé nápady pre spoločnú značku. Mojou úlohou je zviditeľniť a presláviť túto precíznu a krásnu robotu, ktorá si to zaslúži.Názov tithana symbolizuje mýtickú nadčasovosť a výdrž kožených výrobkov, ktoré môžeme nosiť celý svoj život. Tithani sú pripravení do každodenného boja, sú pripravení prijať všetky vrásky a zážitky s vami a verne vám slúžiť. V tom je hodnota našich výrobkov.

A ak svojho tithana ešte stále nemáte, pozrite si našu aktuálnu ponuku.