Sú odolné a mocné, no aj proti ním stoja nástrahy ľudského sveta. Pomôžte im ich prekonať.

Práve ste sa stali majiteľom výnimočného predmetu. Cítite, že z neho sála obrovská sila. To preto, že pochádza z rodu Tithana. Možno máte pocit, že to rozhodnutie bolo vaše, ale v skutočnosti si on či ona vybrali vás. My už len chceme, aby vám to spolu vydržalo, kým nespadne svet, kým neprídu horiace dažde alebo kým nezamrzne peklo. Chceme, aby ste boli so svojou Hekaté, so svojimi Kyklopmi či so svojím Tartarom spokojný po celé veky. Preto sme vám pripravili krátky návod na to, ako sa o vaše kožené výrobky starať. Pravá koža je totiž organický materiál a občas potrebuje cítiť vašu starostlivosť.

Prirodzené stárnutie

Asi vás neprekvapí, že hovädzia koža starne podobne ako aj tá vaša. Neznamená to, že jej musíte na výročie zakúpenia piecť tortu a počítať roky do dôchodku, ale mali by ste počítať s viditeľnými zmenami. Prvá vec, ktorú si všimnete, je strata vlhkosti. To znamená, že sa na vašej Hekaté začnú tvoriť jedinečné a krásne vrásky, ktoré budú mapovať vaše spoločné zážitky. Na svete nenájdete druhú ľadvinku s rovnakými vráskami. Majte ich preto radi a s láskou sa o ne starajte. Kondicionér na kožené výrobky pomôže prirodzené starnutie spomaliť a vrásky sa tak budú tvoriť pomalšie. Nanášajte ho jemne s čistou a mäkkou handričkou aspoň raz za čas. Pravidelným ošetrením s kondicionérom tiež pomôžete svojím Tithana výrobkom vytvoriť si obranný štít proti farebným či mastným škvrnám. Aj keď sa potom ušpinia, ich očista prebehne hladko.

Očista

Za celý rod Tithana vás prosíme, kožené výrobky nikdy neperte. Farebnej škvrny sa ľahko zbavíte jemným čistením mäkkou handričkou, ktorú namočíte do teplej mydlovej vody. Po umytí nemusíte robiť nič, voda na koži zaschne prirodzene aj bez utierania. Ak sa vám potom objavia škvrny od vody, pridajte vrstvu kondicionéru a stratia sa.

Vieme, že váš život je plný nástrah a výrobky Tithany vás na ňom budú sprevádzať v dobrom aj v zlom, môžu sa na nich objaviť všemožné škvrny. Niektoré budú kondicionéru, mydlovej vode aj škrobu odolávať a vtedy bude najlepšie dopriať vaším koženým pomocníkom odbornú pomoc. Napríklad, ak pôjdete loviť chobotnice alebo budete písať stredoveký dopis a na kožu vám frkne atrament, nepokúšajte sa ho odstrániť sami. Mohli by ste to ešte zhoršiť. A za nič na svete nepoužívajte bezbožné čistiace chemikálie, pretože tie sú pre Tithanu ako oštep do Achillovej päty.

Otváranie a zatváranie

Zips na vašej ľadvinke či taške potrebuje výnimočnú opateru. Zaprášené alebo zanesené zuby im môžete občas vyčistiť kefkou a potom pretrieť mydlovou kriedou alebo jemne ošetriť mazivom WD-40. Vďaka tomu by sa vám otváranie a zatváranie nemalo nikdy zaseknúť. Keď sa vám však bežec predsa len zasekne, neskúšajte to naňho hrubou silou. Doprajte mu odbornú pomoc.

Keď si chcete dať prestávku

Vieme, že vzťah s Hekaté či Létou je niekedy až príliš intenzívny. Prestávku z času na čas potrebujeme všetci a aj vy na ňu máte plné právo. V čase nepoužívania však ich koža starne dvakrát rýchlejšie. Preto ich vypĺňte látkou alebo novinami, aby držali svoj tvar a odložte ich na tmavé miesto. Zachováte ich farbu aj pružnosť a keď sa k sebe zase vrátite, budú na vás čakať ako nové. Nezabudnite si ich potom udobriť jemnou masážou s kondicionérom.

Napokon, ak sa niekedy dostanete do bezútešnej situácie, napíšte nám. Radi vám poradíme :)

Vaša Tithana ;)