Iba tri dni po Radvanskom jarmoku v Banskej Bystrici sme sa presunuli do Bratislavy. Evka mala dva dni na vyrobenie peňaženiek, ktorých nám po jarmoku ostalo žalostne málo. Hrozilo nám také menšie fiasko. Chýbali komponenty a koža na podšívku pánskych a dámskych peňaženiek. Evka podala heroický výkon, zohnala komponenty a poslednú koženú bundu vo výpredaji v Žilinských sekáčoch. Kríza bola zažehnaná a mohli sme ísť v kľude pripravení aj s našimi bestsellermi.


Prvý deň bol trochu pomalší, ľudia chodili, pozerali, až kým k nám nezavítal jeden pán s manželkou zo Saudskej Arábie. Hneď sa mu zapáčili naše mini peňaženky Theia a začal sa medzi nimi prehrabávať. Mysleli sme si, že si chce vybrať farbu, no začal zjavne v hlave prepočítavať a naraz zobral sedem peňaženiek a kľúčenku pre svoju rodinu a priateľov. Pár minút potom ako šťastný odišiel sa vrátil, že ešte na niekoho zabudol a zobral si ďalšiu :) Na koniec dňa si aj jedna veľmi milá pani kúpila ľadvinku a už sme pomaly balili. Našťastie máme v Bratislave rodinu, takže sme nemuseli zvyšovať naše náklady - o ubytovanie a stravovanie sme mali postarané.

Druhý deň, štvrtok, bol sviatok a bolo to cítiť. Ľudia chodili v návaloch. Veľa ľudí sa pristavilo, že nás poznajú či už zo sashe alebo od našich priateľov z PLACE Store Bratislava. Dokonca boli takí, ktorí majú od nás už nejaké výrobky. Jedna slečna si ku svojej Rhea II. dokúpila v rovnakej koži ľadvinku Hekaté III. a z jej radosti sme boli veľmi nadšení :) Na konci dňa sme boli už unavení ale zároveň spokojní. Podarilo sa nám predať viacero tašiek a aj bytových doplnkov.Posledný deň, piatok, sa zdal najdlhší. Ale stal sa zaujímavý hlavne kvôli jednej pani z Los Angeles. Vyrozprávala nám svoj príbeh ako cestuje po Európe a v Benátkach sa jej stala hrozná vec, ukradli jej celú peňaženku, so všetkými dokladmi, kreditkami, peniazmi... aj pohrebnou kartou :S Pani mala silný zmysel pre humor, strašne sa rozosmiala, keď som sa opýtal či bude platiť kartou, pár minút po tom ako nám vysvetlila že jej všetky karty ukradli :D Nakoniec sa pani u nás zastavila ešte dva krát a vždy si niečo s úsmevom vybrala. Okrem tejto pani z USA, pána zo Saudskej Arábie naše kúsky šli aj do Veľkej Británie a asi do Nemecka.

Na záver celej akcie sme ešte vyhrali Jackpot. Milá Barbora s Belovesde.sk – dámska upcyklovaná móda - nám vybartrovala asi 20 kilo starých koží za peňaženku Rhea II., Kľúčenku Hekatonkleid a organizér Kyklop. Kožu už Evka pekne čistí a spracováva a urobíme z toho pekný fotoreport, ako s takouto starou kožou pracujeme a dávame jej nové posolstvo.Chceli by sme poďakovať Sashe organizačnému tímu za super robotu a za príjemnú atmosféru a plynulý priebeh celej akcie a našim super susedom s ktorými to bolo ešte zábavnejšie – Drahuš z mydielkovo.sk a Julke z @concrete_jewelry.

Špeciálne vďaku by sme chceli vyjadriť všetkým našim priateľom a rodine, ktorý nás prišli pozrieť a podporili nás – Sabi, našemu Ľubíkovi, Ľubovi, Brančimu, Baške s Maťom, Bobkovi s manželkou, Obrovi s Dáriou a Košťovi.Verím, že sa vidíme na ďalšom Sashe v tržnici!

Ďakujeme
Evka&Jakub