Ospravedlňujeme sa, momentálne sa nedá zaplatiť kartou online. Poštovné zdarma pri objednávke nad 30 €!

Náš príbeh

Kto je za značkou Tithana

Krátka odpoveď je - Eva.

Dlhá odpoveď začína v 80-tych rokoch na Orave tínedžerkou, ktorá milovala šitie. Pozorovala, ako sú veci okolo nej postrihané a zošité a podľa toho sa sama učila, ako z látky vyrobiť nový kus. Na strednej škole, v čase kedy ešte svet ani netušil, čo je to klimatická zmena alebo zero waste, vyrobila prvú upcyklovanú kabelku – zo starých šuštiakov.

Po gymnáziu a po revolúcii sa zamestnala vo výrobe koženej galantérie v Žiline. Nikdy nezabudne, ako tam prvý raz privoňala k čerstvej koži. Vtedy objavila svoje posolstvo. Vyrábať kvalitné veci z kvalitných materiálov, ktoré ľuďom naozaj poslúžia. Jej odhodlanie nezničili obmedzené možnosti socializmu ani mamon kapitalizmu. Dodnes je pre ňu kvalita dôležitejšia než zárobok. Stále sa sama učí, skúša nové veci a vymýšľa strihy. Všetok materiál berie len od slovenských dodávateľov. Vo svojej dielni má ruky, srdce aj hlavu a odpracované dni, noci, sviatky aj víkendy. Výrobky pod značkou Tithana sú jej odkazom.

Každý kus vyrobila sama a ručí za jeho kvalitu. Sú to doplnky, ktoré spájajú reálnu funkčnosť, nadpriemernú odolnosť, čistý dizajn a to všetko s úctou k prírode. Motto Your life inside vyjadruje, že ťa budú sprevádzať v každej situácii a so správnou starostlivosťou ti vydržia minimálne jeden život. O správnej starostlivosti o tvoj nový kožený výrobok si môžeš prečítať v našom blogu. A ak svoj Tithana kúsok ešte stále nemáš, pozri si našu aktuálnu ponuku.