Poštovné zdarma pri objednávke nad 30 €, doručenie kuriérom do 3 pracovných dní

Ako sa starať o kožené výrobky

tithana-blog1-cover

Sú odolné a mocné, no aj proti nim stoja nástrahy ľudského sveta. Pomôž im ich prekonať.

Práve si sa stal majiteľom výnimočného predmetu. Cítiš, že z neho sála obrovská sila. To preto, že pochádza z rodu Tithana a je teda ručne vyrobený z pravej hovädzej kože. Možno máš pocit, že to rozhodnutie bolo tvoje, ale v skutočnosti si on či ona vybrali teba.

My už len chceme, aby vám to spolu vydržalo, kým nespadne svet, kým neprídu horiace dažde alebo kým nezamrzne peklo. Chceme, aby si bol so svojou Hekaté, so svojimi Kyklopmi či so svojím Tartarom spokojný po celé veky.

Preto sme ti pripravili krátky návod na to, ako sa o tvoje kožené výrobky starať. Pravá koža je totiž organický materiál a občas potrebuje cítiť tvoju starostlivosť.

Prirodzené starnutie

Asi ťa neprekvapí, že hovädzia koža starne ako aj tá tvoja. Neznamená to, že jej musíš na výročie zakúpenia piecť tortu a počítať roky do dôchodku, ale musíš počítať s viditeľnými zmenami. Prvá vec, ktorú si všimneš, je strata vlhkosti. To znamená, že sa na tvojej Hekaté začnú tvoriť jedinečné a krásne vrásky, ktoré budú mapovať vaše spoločné zážitky. Na svete nenájdeš druhú ľadvinku s rovnakými vráskami. Maj ich preto rád a s láskou sa o ne staraj.

Kondicionér na kožené výrobky pomôže prirodzené starnutie spomaliť a vrásky sa tak budú tvoriť pomalšie. Nanášaj ho jemne s čistou a mäkkou handričkou aspoň raz za čas. Pravidelným ošetrením s kondicionérom tiež pomôžeš Hekaté vytvoriť si obranný štít proti farebným či mastným škvrnám. Aj keď sa potom ušpiní, jej očista prebehne hladko.

Očista

Za celý rod Tithana ťa prosíme, kožené výrobky nikdy neper.

Farebnej škvrny sa ľahko zbavíš jemným čistením mäkkou handričkou, ktorú namočíš do teplej mydlovej vody. Po umytí nemusíš robiť nič, voda na koži zaschne prirodzene aj bez utierania. Ak sa ti potom objavia škvrny od vody, pridaj vrstvu kondicionéru a stratia sa.

Vieme, že tvoj život je plný nástrah a Hekaté ťa na ňom bude sprevádzať v dobrom aj v zlom, môžu sa na nej objaviť všemožné škvrny. Niektoré budú kondicionéru, mydlovej vode aj škrobu odolávať a vtedy bude najlepšie dopriať tvojej bohyni odbornú pomoc. Napríklad, ak pôjdeš loviť chobotnice alebo budeš písať stredoveký dopis a na kožu ti frkne atrament, nepokúšaj sa ho odstrániť sám. Mohol by si to ešte zhoršiť. A za nič na svete nepoužívaj bezbožné čistiace chemikálie, pretože tie sú pre Tithanu ako oštep do Achillovej päty.

Otváranie a zatváranie

Zips na tvojej ľadvinke potrebuje výnimočnú opateru. Zaprášené alebo zanesené zuby mu môžeš občas vyčistiť kefkou a potom pretrieť mydlovou kriedou alebo jemne ošetriť mazivom WD-40. Vďaka tomu by sa ti otváranie a zatváranie nemalo nikdy zaseknúť. Keď sa ti bežec predsa zasekne, neskúšaj to naňho hrubou silou. Dopraj mu odbornú pomoc.

Keď si chceš dať prestávku

Vieme, že vzťah s Hekaté je niekedy až príliš intenzívny. Prestávku z času na čas potrebujeme všetci a aj ty na ňu máš plné právo. V čase nepoužívania však jej koža starne dvakrát rýchlejšie. Preto ju vyplň látkou alebo novinami, aby držala svoj tvar a odlož ju na tmavé miesto. Zachováš jej farbu aj pružnosť a keď sa k sebe zase vrátite, bude na teba čakať ako nová. Nezabudni si ju potom udobriť jemnou masážou s kondicionérom.

Napokon, ak sa niekedy dostaneš do bezútešnej situácie, napíš nám na Facebook, na Instagram alebo na mail. Radi ti poradíme. Teda, ak sa to bude týkať našich výrobkov.